Liečivé účinky piva

14.04.2013 13:57

 


    Pivo ako kvalitný isotonický nápoj ( s nadľahčením by sme ho mohli označiť za najdostupnejší iontový nápoj) s dostatkom vápnika, horčíka a ďalších prvkov s antioxidačným účinkom, dostatkom celej škály vitamínov B, bez obsahu tuku, pritom s dostatočným energetickým potenciálom a s nízkym obsahom alkoholu môže zasiahnuť do viacerých oblastí prevencie a liečby. Z pivovarského pohľadu je výborné, že práve prostredníctvom piva sa dá vďaka jeho perfektnej nutričnej vyváženosti a fyziologickým efektom, pri rozumnej konzumácii veľmi dobre uplatniť pozitívny vplyv alkoholu. Naviac vysoký obsah vody v pive (cca 92%) umožňuje oproti iným alkoholickým nápojom účinne uhasiť smäd. Vyšší obsah vody v pive zabraňuje dehydratácii organizmu.

Pivo je málo kalorické - má menej kalórií ako väčšina džúsov, mlieko či jogurt. Obsahuje až 92% vody. K ďalším mimoriadne významným zložkám piva tiež patrí enzým, ktorý chráni telo pred žalúdočnými vredmi, horčík, ktorí pôsobí ako prevencia pred vznikom obličkových kameňov, či antioxidanty, ktoré vás zase chránia pred rakovinou štítnej žľazy a čriev.

    Pivo neobsahuje žiadny cholesterol. Naopak obsah stopových prvkov z neho robí nevyčerpateľnú zásobáreň nepostrádateľných, zdraviu prospešných látok. Okrem už spomínaného horčíka je to napríklad vápnik, ktorý je základnou stavebnou zložkou pri tvorbe kostí a zubov, upravuje činnosť svalstva a pomáha regulovať zrážanlivosť krvi. Sám o sebe by svoju úlohu korektne plniť nemohol. Jeho ukladaniu napomáha fosfor, ktorý je v pive tiež zastúpený, rovnako ako draslík, či sodík, ktoré pre zmenu slúžia ako regulátory telesných tekutín.Keď hovoríme o pive, nemôžeme zabudnúť ani na vitamíny skupiny B(např. niacin, kyselinu panthotenovou, pyridoxin, riboflavin a kyselinu listovou..), ktoré sú v tomto nápoji hojne zastúpené. B1- thiamin pomáha spracúvať sacharidy, B2- riboflavin zasa uvoľňuje energiu zo sacharidov a tukov a spolupracuje tiež pri trávení bielkovín, čím sa významnou mierou podieľa na výžive buniek. Nemôžeme zabudnúť ani na B – pyridoxín, ktorý podporuje správne fungovanie centrálneho nervového systému a červených krviniek.

    Už dlhšiu dobu je známe, že rozumné pitie piva má na zdravie človeka blahodárne účinky. Asi najviac sa hovorí o pozitívnom vplyve alkoholu na zníženie počtu kardiovaskulárnych chorôb. Kardiovaskulárne choroby (CVD) predstavujú v našich zemepisných šírkach hlavnú príčinu úmrtnosti- až 65% populácie umiera na komplikácie asterosklerózy, infarkty myokardu, cievnych mozgových príhod. 

    Dnes už málokto spochybňuje fakt, že alkohol v malých a pravidelných dávkach má pozitívny vplyv na zdravie konzumenta. Alkohol obmedzuje vznik srdcových ischemických chorôb, znižuje úmrtnosť na infarkty myokardu a cievnych mozgových príhod. Alkohol má aj mnoho ďalších pozitívnych vplyvov pri rozumnej konzumácii, ako napr. ukľudňujúci vplyv na psychiku, znižuje stresy, podporuje krvný obeh, znižuje krvný tlak. Ale zostaňme len u jeho vplyve na znižovanie úmrtnosti spôsobenej CVD. Všeobecne sa dá povedať, že úmrtnosť sa u striedmych konzumentov znižuje o 20 až 50% oproti úplným abstinentom či naopak alkoholikom.Je preto neuveriteľné , že pivo, národný nápoj, často spojované s opilstvom a alkoholizmom, môže byť liekom spojujúcim radu pozitívnych vzájomne sa citlivo doplňujúcich účinkov.

Zdroj: Hotra Adam, Lúčanský Igor Výroba a zloženie piva