Vitajte na našom webe

 

        Nachádzate sa na stránkach domáceho pivovaru Prostredný hrot, pivovaru, ktorý vzišiel z nechuti nad slovenskými pivami (slovo pivo je pre to možno silný výraz, keďže výsledný pivný produkt už len sotva pripomína to, čo sa kedysi varilo).  Ak ste milovníkom europív a vaše obľúbené pivo je Heineken, asi len sotva so mnou budete súhlasiť, ale pravdou ostáva, že veľké pivovary idú len po peniazoch. Častokrát sa schyľujú k metódam ako HGB (zrieďovanie silnejšieho piva vodou), k používaniu náhradných sladidiel (môžu tvoriť až 1/3 piva), používaniu chmeľových extraktov (chmeľ vylúhovaný v chemikáliách). Nehovoriac o hlúpom výmysle menom "radler", no už na kieho čerta miešať pivko s limonádou. Veľkí pivní giganti nimi utočia na ženské chute, ktoré možno nemajú radi tradičnú horkú chuť piva. Taký fajný pšeničný witbier (hoegarden) by strčil do vrecka všetky radlery, jeho problémom je však predraženosť. Do sveta pív je potrebné priniesť rozmanitosť -  pijeme v podstate neustále český, nemecký pilsner, pričom existuje približne 100vka ďalších štýlov, ktoré treba okoštovať:)

    Môj pivovar sa snaží bojovať proti týmto neprávostiam bojkotovaním takýchto pív s heslom "radšej si uvarím sám". Domáci pivovar Prostredný hrot je pomenovaný po jednom krásnom slovenskom štíte, ktorý som si vybral ako patróna nad mojím pivovarom. Pri pohľade na tento štít sa mi zdá, že chráni tie ostatné, je im veľkým bratom a ja dúfam, že presne tak bude chrániť aj moje pivo. Okrem toho sa mi páči jeho ľubozvučný názov...

    Na varenie piva používame technológiu úplne najstaršiu, veľmi veľký kotol a drevo, čím dodávame pivu špecifický šmak. Miernym nedodržiavaním presných inštrukcií, varných teplôt, hygieny dávame nášmu pivu tú správnu "neotesanosť", ktorá robí naše pivo výnimočným:)